vianocne dekoracie 12Kysucké múzeum v Čadci pripravuje od 25.11.2019 predajnú výstavu vianočných ozdôb a dekorácií. Ak máte záujem prezentovať svoje výrobky na vianočnej výstave, ktorá je spojená s predajom, môžete ich priniesť do múzea do pondelka 18. novembra 2019.

merkur sutaz01V Kysuckom múzeu v Čadci je od 28. apríla 2019 nainštalovaná výstava stavebnice MERKUR. Pri tejto príležitosti bola v mesiaci máj vyhlásená súťaž - „Najkrajší model stavebnice MERKUR“.

mdd20V nedeľu 2. júna 2019 Kysucké múzeum v Čadci, Žilinský samosprávny kraj a Štátne lesy SR, odštepný závod v Čadci, pripravili pre deti deň plný súťaží, zábavy, hier a radosti.

skanzen mlyn1V dňoch 15. - 16.mája 2019 sa konal v Skanzene vo Vychylovke 1. ročník konferencie Únie múzeí v prírode, ktorú slávnostne otvoril riaditeľ Kysuckého múzea v Čadci Miloš Jesenský. Konferencia prebiehala  pod záštitou županky ŽSK Eriky Jurinovej.

cyklobusyŽilinská župa odštartovala sezónu cyklobusov v tomto roku skôr ako po minulé roky. Autobusy s prívesmi na bicykle vyrazili na Kysuce do Bystrickej doliny a do Turca už 1. mája.

konferencia skanzenKysucké múzeum v Čadci organizuje v dňoch 15. - 16. mája 2019 prvý ročník konferencie - Múzeá v prírode - koncepcie, realita a vízie. Podujatie sa uskutoční pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej v Skanzene Vychylovka - Nová Bystrica. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

fasiangy turzovkaV utorok 5. marca 2019 nám poslednú fašiangovú zábavu pripraví Ženská folklórna skupina pri Folklórnom súbore Jedľovina z Kysuckého Nového Mesta tradičným Fašiangovým sprievodom masiek mestom Čadca, ktorý začne o 14.00 hod. pred Kysuckým múzeom v Čadci.

zilinsky kraj pozvankaSrdečne Vás pozývame na prezentáciu knihy Žilinský kraj na križovatkách dejín 1918 - 1968, ktorá sa uskutoční v pondelok 11. februára 2019 o 11.00 hod. v spoločenskej miestnosti Oravskej knižnice Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne.

pozvanka prezentacia knihSrdečne Vás pozývame na slávnostnú prezentáciu knižných noviniek Kysuckého múzea v Čadci, ktorá sa uskutoční v stredu 30. januára 2019 o 13.00 hod. v priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci.