Vážení návštevníci!

Na základe zasadnutia krízového štábu Žilinského samosprávneho kraja zo dňa 11.03.2020 ohľadom potenciálnej nákazy COVID 19 (koronavírus) vám oznamujeme nasledovné:

Od 12.3.2020 sú na dobu neurčitú uzatvorené všetky kultúrne organizácie ŽSK. To znamená, že všetky expozície v pôsobnosti Kysuckého múzea v Čadci sú v termíne od 12.03.2020 až do odvolania pre verejnosť uzatvorené.

Znovuotvorenie našich expozícií pre verejnosť bude oznámené na našej webovej stránke www.kysuckemuzeum.sk a na sociálnej sieti.

ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE A TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU PO ZNOVUOTVORENÍ!

Múzeá v prírode sa usilujú nielen o ochranu objektov tradičnej ľudovej architektúry, ale rozprávajú svojim návštevníkom pútavý príbeh o rôznych stránkach života celých generácií ich obyvateľov. Únia múzeí v prírode pri Zväze múzeí na Slovensku vydala tento prehľadný propagačný materiál Slovenské múzeá v prírode - Kalendárium podujatí 2020, v ktorom nájdete adresy, kontakty, vybrané podujatia, ale aj otváracie hodiny pre verejnosť.

kr nove zb02Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo od februára v radoľskom kaštieli pre svojich návštevníkov nové výstavy a podujatia pre školy, rodiny s deťmi ale i seniorov.

kraslice08Ak máte záujem prezentovať kraslice, medovníky a dekoratívne predmety na veľkonočnej výstave v múzeu, môžete priniesť svoje výrobky od 17. 2. do 3. 3. 2020 do Kysuckého múzea v Čadci na Moyzesovej ul. 50.

fasiangy plagat„Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude.

Ja nemám, ja nemám, len sa tak trasiem, dajte mi slaninky nech sa napasiem“.

cesta na mesiac p hornakDňa 13. januára 2020 sa vo výstavných priestoroch Kysuckého múzea v Čadci konala vernisáž putovnej výstavy Cesta na Mesiac. Výstavu slávnostne otvorila p. riaditeľka Kysuckého múzea – Mgr. Helena Kotvasová, ktorá privítala autora výstavy Ing. Pavla Horňáka z Košíc

audit01Na základe metodického pokynu Žilinského samosprávneho kraja sa dňa 9.12.2019 konal v Kysuckom múzeu v Čadci audit odborných zamestnancov, ktorého sa zúčastnili reštaurátori, konzervátori, dokumentátori, historici a etnológovia.

snr ms04V piatok dňa 6. 12. 2019 zorganizovali čadčianski matičiari spoločne so zástupcami Kysuckého múzea spomienkovú slávnosť na počesť pôsobenia Slovenskej národnej rady v Čadci.