thumb knihyOd 12. decembra 2018 Vám prinášame ponuku zaujímavých kníh za znížené ceny. Pri osobnom odbere v pokladni na Vás čaká darček. Ponuka platí do 21.12.2018 alebo do vypredania zásob.

hracky zbierkaDarovať hračky môžete od 1. decembra do 15. decembra 2018. Hračky budú odovzdané deťom v sociálnych zariadeniach Žilinského samosprávneho kraja, ako aj deťom a  rodinám v núdzi.

enviro konferenciaVPozývame Vás 14. novembra 2018 na konferenciu s cieľom prezentovať výsledky výskumov z histórie krajiny, prírody a životného prostredia v regióne severozápadného Slovenska, s dôrazom na región Kysúc. Konferencia sa uskutoční v priestoroch Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou.

elity konferenciaIIIVo štvrtok 15. novembra 2018 pozývame na konferenciu venovanú životnému jubileu významného slovenského historika PhDr. Ľudovíta Hallona, Dr. Sc., ktorá sa uskutoční v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou.

td remesla01

Nová Bystrica, Vychylovka 13., 20. a 27. september 2018 - ukážky remesiel, tvorivé dielne a možnosť nahliadnuť do života našich predkov. To všetko priniesol do skanzenu tvorivý remeselnícky september. V rámci projektu „Skanzen deťom“ sa v priebehu mesiaca realizovali tvorivé dielne spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

zs staskov01V stredu 19. septembra 2018 sa v rámci výstavy „MLÁĎATA“ uskutočnila prezentácia pripravená v spolupráci s CHKO Kysuce v Čadci o prírode, zvieratkách a hlavne o mláďatách, ktoré žijú voľne v prírode.

halaliNová Bystrica, Vychylovka 02. Septembra 2018 –  Zver nielen loviť, ale hlavne chrániť, chovať a pochopiť jej význam v prírode aj tento odkaz legendy o svätom Hubertovi, si pripomenuli miestni poľovníci s návštevníkmi Skanzenu vo Vychylovke - Novej Bystrici.

folkfest plagat03Folklór z oboch strán hraníc v prostredí dreveníc a unikátnej železničky na šiestom ročníku Jánošík&Ondráš Folk Festu, uvidíte v Skanzene Vychylovka - Nová Bystrica v dňoch 25. - 26. augusta 2018, pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej.