td remesla01

Nová Bystrica, Vychylovka 13., 20. a 27. september 2018 - ukážky remesiel, tvorivé dielne a možnosť nahliadnuť do života našich predkov. To všetko priniesol do skanzenu tvorivý remeselnícky september. V rámci projektu „Skanzen deťom“ sa v priebehu mesiaca realizovali tvorivé dielne spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

zs staskov01V stredu 19. septembra 2018 sa v rámci výstavy „MLÁĎATA“ uskutočnila prezentácia pripravená v spolupráci s CHKO Kysuce v Čadci o prírode, zvieratkách a hlavne o mláďatách, ktoré žijú voľne v prírode.

halaliNová Bystrica, Vychylovka 02. Septembra 2018 –  Zver nielen loviť, ale hlavne chrániť, chovať a pochopiť jej význam v prírode aj tento odkaz legendy o svätom Hubertovi, si pripomenuli miestni poľovníci s návštevníkmi Skanzenu vo Vychylovke - Novej Bystrici.

skanzen mlynKysucké múzeum v Čadci ponúka možnosť zorganizovať relaxačný deň pre vašich zamestnancov v prekrásnom a tichom prostredí Skanzenu Vychylovka - Nová Bystrica.

folkfest plagat03Folklór z oboch strán hraníc v prostredí dreveníc a unikátnej železničky na šiestom ročníku Jánošík&Ondráš Folk Festu, uvidíte v Skanzene Vychylovka - Nová Bystrica v dňoch 25. - 26. augusta 2018, pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej.

chovatel01Nová Bystrica, Vychylovka 15. júl 2018 – už po tretíkrát OZ Chováme doma v spolupráci s Kysuckým múzeom v Čadci a Zväzom chovateľov oviec a kôz na Slovensku pripravilo v kysuckom skanzene Chovateľský deň, kde je možné vidieť národné plemená koní, oviec, kôz, husí, hovädzieho dobytka, králikov, holubov, sliepok, psov a včiel.

zs makov01Dňa 14. júna 2018 navštívili Kysucké múzeum v Čadci prváci zo Základnej školy Makov. Pozreli si výstavu kysuckých ľudových krojov a pohrali sa tiež na interaktívnej výstave IGRÁČEK. V múzeu sa im veľmi páčilo a dúfame, že k nám zavítajú aj v budúcom školskom roku.

detska nedela00

POĎAKOVANIE SPONZOROM

Nová Bystrica, Vychylovka 3.6.2018
V nedeľu, dňa 3. júna 2018 sa pracovníci Skanzenu prezliekli a v duchu  indiánskom vítali návštevníkov pri pokladni a na Historickej lesnej úvraťovej železnici ako rozprávkové postavičky.