konferencia skanzenKysucké múzeum v Čadci organizuje v dňoch 15. - 16. mája 2019 prvý ročník konferencie - Múzeá v prírode - koncepcie, realita a vízie. Podujatie sa uskutoční pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej v Skanzene Vychylovka - Nová Bystrica.

fasiangy turzovkaV utorok 5. marca 2019 nám poslednú fašiangovú zábavu pripraví Ženská folklórna skupina pri Folklórnom súbore Jedľovina z Kysuckého Nového Mesta tradičným Fašiangovým sprievodom masiek mestom Čadca, ktorý začne o 14.00 hod. pred Kysuckým múzeom v Čadci.

zilinsky kraj pozvankaSrdečne Vás pozývame na prezentáciu knihy Žilinský kraj na križovatkách dejín 1918 - 1968, ktorá sa uskutoční v pondelok 11. februára 2019 o 11.00 hod. v spoločenskej miestnosti Oravskej knižnice Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne.

pozvanka prezentacia knihSrdečne Vás pozývame na slávnostnú prezentáciu knižných noviniek Kysuckého múzea v Čadci, ktorá sa uskutoční v stredu 30. januára 2019 o 13.00 hod. v priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci.

thumb knihyPrinášame Vám ponuku zaujímavých kníh za znížené ceny. Pri osobnom odbere v pokladni na Vás čaká darček. Ponuka platí do vypredania zásob.

hracky zbierkaDarovať hračky môžete od 1. decembra do 15. decembra 2018. Hračky budú odovzdané deťom v sociálnych zariadeniach Žilinského samosprávneho kraja, ako aj deťom a  rodinám v núdzi.

enviro konferenciaVPozývame Vás 14. novembra 2018 na konferenciu s cieľom prezentovať výsledky výskumov z histórie krajiny, prírody a životného prostredia v regióne severozápadného Slovenska, s dôrazom na región Kysúc. Konferencia sa uskutoční v priestoroch Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou. 

elity konferenciaIIIVo štvrtok 15. novembra 2018 pozývame na konferenciu venovanú životnému jubileu významného slovenského historika PhDr. Ľudovíta Hallona, Dr. Sc., ktorá sa uskutoční v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou. 

td remesla01

Nová Bystrica, Vychylovka 13., 20. a 27. september 2018 - ukážky remesiel, tvorivé dielne a možnosť nahliadnuť do života našich predkov. To všetko priniesol do skanzenu tvorivý remeselnícky september. V rámci projektu „Skanzen deťom“ sa v priebehu mesiaca realizovali tvorivé dielne spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.