Sv. Katarína 01História je neustálym prameňom inšpirácie. Zaujímavé príbehy sú súčasťou takmer každého dňa počas roka. Celé stáročia si naši predkovia a dávne civilizácie vytvárali kalendár, nie taký ako ho poznáme dnes, ale predsa bol spojený s ročnými cyklami, slnkom a mesiacom, svetlom a tmou, dobrom a zlom.

pozvanka snrMatica slovenská MO Čadca a Kysucké múzeum v Čadci Vás pozýva na spomienkovú slávnosť pri príležitosti 161. výročia pôsobenia SNR v Čadci, ktorá sa bude konať v piatok 6. 12. 2019 o 14.00 hod. pri Pamätníku SNR na Námestí Slobody v Čadci.

pozvanka kysucePozývame Vás na prezentáciu publikácie KYSUCE 1938 - 1945, ktorá sa bude konať v stredu 4. 12. 20109 o 13.30 hod. v Kysuckom múzeu v Čadci. Vydanie publikácie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

merkur sutaz01V Kysuckom múzeu v Čadci je od 28. apríla 2019 nainštalovaná výstava stavebnice MERKUR. Pri tejto príležitosti bola v mesiaci máj vyhlásená súťaž - „Najkrajší model stavebnice MERKUR“.

mdd20V nedeľu 2. júna 2019 Kysucké múzeum v Čadci, Žilinský samosprávny kraj a Štátne lesy SR, odštepný závod v Čadci, pripravili pre deti deň plný súťaží, zábavy, hier a radosti.

skanzen mlyn1V dňoch 15. - 16.mája 2019 sa konal v Skanzene vo Vychylovke 1. ročník konferencie Únie múzeí v prírode, ktorú slávnostne otvoril riaditeľ Kysuckého múzea v Čadci Miloš Jesenský. Konferencia prebiehala  pod záštitou županky ŽSK Eriky Jurinovej.

cyklobusyŽilinská župa odštartovala sezónu cyklobusov v tomto roku skôr ako po minulé roky. Autobusy s prívesmi na bicykle vyrazili na Kysuce do Bystrickej doliny a do Turca už 1. mája.