Vychylovka-fest_22_9_2013_plagtŽilinský samosprávny kraj v spolupráci s Kysuckým múzeom pripravili pre všetkých nadšencov, podporovateľov a fanúšikov domácej tvorby festival VYCHYLOVKA FEST 2013. Podujatie sa bude konať 22. septembra 2013 v areáli Skanzenu vo Vychylovke. Festival začne v poobedňajších hodinách a vychutnať si budete môcť koncerty skupín Nebeská muzika, Arzén, či Kysucká muzika.

Okrem spomínaných pozvaných skupín v programe vystúpia dve hudobné formácie, ktoré sa uchádzajú o možnosť nahrať singel v profesionálnom nahrávacom štúdiu. Či túto možnosť získa skupina Kasava alebo Luna, o tom rozhodne odborná porota. Spolu je po zrátaní všetkých vystupujúcich telies pripravený takmer 5-hodinový program plný našej slovenskej poctivej domácej hudby. Navyše si ho budú môcť návštevníci vychutnať v atraktívnom prostredí skanzenu. Vstupné do Múzea kysuckej dediny je zároveň vstupným na celý festival. Informácie o vstupnom ako aj o otváracích hodinách nájdete na www.kysuckemuzeum.sk v sekcii Expozície múzea - Múzeum kysuckej dediny. Festival sa uskutoční pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja, Juraja Blanára.

Bohatý hudobný, ale aj sprievodný program nie je zďaleka jedinou možnosťou tohto podujatia. Na svoje si prídu aj milovníci cyklistiky. Okolie Vychylovky je ako stvorené na výlet strávený na dvoch kolesách. Do cieľa - areálu Múzea kysuckej dediny, sa cyklisti dostanú po Kysuckej cyklomagistrále. Okrem nej je možné využiť aj modrú cyklotrasu spájajúcu Žilinu - Budatín s Terchovou. Obe trasy lemuje typická kysucká prírodná scenéria.

„Žilinský kraj ponúka svojim obyvateľom, ale aj návštevníkom širokospektrálne možnosti využitia voľného času. Kraj chce aj naďalej pokračovať v organizovaní podujatí, v ktorých sa spája myšlienka podpory kultúry a zároveň turizmu. Vychylovka fest je jedným z nich,“ povedal predseda Žilinského samosprávneho kraja, Juraj Blanár.  

VYCHYLOVKA FEST podporila firma Kofola a.s.