skanzen_-_rekordna_navstevnost_03Kysuce - región, ktorý patrí pre turistov medzi obľúbené časti severného Slovenska. Nachádzajú sa tu rôzne zákutia a oblasti, ktoré zásluhou šikovných ľudí dostávajú novú tvár a lákajú ľudí z rôznych kútov Slovenska, prihraničných štátov, ale aj iných oblastí Európy.

Medzi tieto patrí aj Skanzen Nová Bystrica – Vychylovka a Historická lesná úvraťová železnica, ktoré sú pýchou celého regiónu Kysúc. Tohtoročná  sezóna  týchto dvoch expozícií začala s návštevnosťou trhať rekordy. Na konci mesiaca máj, a to hovoríme len o nedeľných programoch, na podujatí „Váľanie mája“ a „Deň detí“ bolo spolu zaznamenaných 1850 návštevníkov, ale „Sladká nedeľa“ v mesiaci jún osladila život neuveriteľným 2339 návštevníkom. V mesiaci júl si „Ovčiarsku nedeľu“ vychutnalo 1760 návštevníkov a na podujatí „Storočnica kysuckej železnice“ obohatenom prezentáciou jedál z Poľska, Česka a Slovenska „Po stopách gastronómie“, ktoré bolo zrealizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR, si na svoje prišlo  spolu 2302 návštevníkov.

Sme veľmi radi, že vysunuté expozície Kysuckého múzea v Čadci, organizácie  v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, sa tešia veľkej obľube návštevníkov a dúfame, že nám zachovajú svoju priazeň i v budúcnosti.
Darina Hnidková, Kysucké múzeum