cyklobusyŽilinská župa odštartovala sezónu cyklobusov v tomto roku skôr ako po minulé roky. Autobusy s prívesmi na bicykle vyrazili na Kysuce do Bystrickej doliny a do Turca už 1. mája. 

Cyklobusy počas minuloročnej sezóny odviezli viac cyklistov ako roky predtým. V roku 2016 odviezli 1279 ľudí s bicyklami, o rok neskôr 1283 a vlani 1507. Župa cyklosezónu spojila so súťažou o atraktívne ceny a do ponuky pribudli aj výlety s cyklosprievodcami.

„Služby, ktoré Žilinská župa financuje sú v prvom rade pre ľudí a chceme, aby ich využívali. Aj preto sme sa vlani pridanými aktivitami ako súťaž či cyklovýlety snažili dostať cyklobusy viac do povedomia a zvýšiť záujem ľudí. Práve od cestujúcich prišla aj požiadavka, aby cyklobusy vyrazili na cesty už skôr ako v júni, čo sme sa rozhodli vyskúšať do dvoch z troch destinácií, kde štandardne jazdia cyklobusy.“ Využite skvelú ponuku a lístok z cyklobusu zúžitkujte ako 50 % zľavový kupón na lístok do Skanzenu vo Vychylovke, ktorý otvoril svoje brány práve 1. mája.