103308369 148694863392918 3167582790431760416 nKysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, vyhlasuje v spolupráci s ZO SZV Stará Bystrica a RZ slovenského zväzu včelárov Žilina, fotografickú súťaž pre deti a dospelých Včielka naša každodenná.

Zachyťte fotoaparátom, či mobilom včielky, alebo čokoľvek, čo sa s nimi spája. Teda samotné včielky, ich produkty, ale aj kvietky, či stromy, ktoré opeľujú. Je to len na vašej fantázii.  Svoje výtvory nám posielajte do 8. júla 2020 na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..  Do mailu napíšte vaše meno, vek, kontakt a aj stručne, čo ste fotografiou zachytili, prípadne, kde záber vznikol.

Vyhodnotenie súťaže bude priamo na podujatí Včelárska a sladká nedeľa, ktoré sa uskutoční v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke v nedeľu 12. júla. Prvé tri ocenené fotografie z kategórie dospelý aj dieťa získajú jeden voľný vstup pre seba a svoju rodinu do ktorejkoľvek expozície nášho múzea a sladkú medovú odmenu k tomu. Okrem toho budú víťazné fotografie vystavené vo Včelárskom Skanzene v Kráľovej pri Senci.

Tešíme sa na to, ako zachytíte tohto významného a užitočného tvora.

1. pdfŠtatút_súťaž_Včielka_naša_každodenná.pdf