117252408 175054127423658 3936359151883969302 oKysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, vyhlasuje fotografickú súťaž pod názvom Život dreva.

Odfotografujte drevo v akejkoľvek jeho podobe v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke. Či už to budú drevené chalúpky, časť strechy, šindla, drevený rebrík, alebo zábradlie. Môžete zachytiť les, stromy, alebo nejaký predmet z dreva, ktorý objavíte pri prechádzke skanzenom. Je to len na vašej fantázii.  Svoje výtvory nám posielajte do 9. októbra 2020 na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..  Do mailu napíšte vaše meno, vek a kontakt.

Následne porota vyberie päť postupujúcich fotografií, za ktoré budú hlasovať fanúšikovia našej FB stránky. Koniec súťaže bude 19. októbra. Výherca fotografie získa jednorázovú rodinnú vstupenku do ktorejkoľvek expozície Kysuckého múzea v Čadci platnú do septembra 2021. Zároveň bude fotografia použitá na propagačný materiál Kysuckého múzea v Čadci s uvedením jej autora. Fotografie posielajte do 9. októbra 2020.

Tešíme sa, ako zachytíte tento vzácny materiál, s ktorým pracovali naši predkovia, ale ktorý je potrebný aj dnes.

pdfŠtatút_Život_dreva_1.pdf