Tvorivé dielne hlávka plagátKysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo kreatívne tvorivé dielne pre žiakov materských, základných, stredných, ale aj umeleckých škôl, ako aj špeciálnych základných škôl a pre klientov domovov sociálnych služieb.

Vaši žiaci a študenti, prípadne klienti, sa oboznámia s tradičnými materiálmi a technikami, ktoré sa používali pri výrobe ženskej ozdoby hlavy - venca. Pod vedením skúsenej reštaurátorky, výtvarníčky a pedagogičky Kysuckého múzea, Mgr. Martiny Krkoškovej si vyrobia tento ozdobný prvok hlavy.

Tvorivé dielne budú rozdelené do dvoch vekových kategórií:

1. pre deti a žiakov z materských, špeciálnych škôl a sociálnych zariadení/špeciálnych škôl, ako aj pre prvý stupeň základných škôl. Vyskúšajú si výrobu čelenky/venca. Na predkreslenú maketu si budú nalepovať vlastnoručne vyrobené komponenty.
  2. druhý stupeň základných škôl a študenti stredných škôl si vyrobia 3D čelenku/veniec.

Pred tvorivými dielňami budú žiakom a študentom odprezentované pokrývky hlavy a rôzne formy účesov, ktoré sa používali v minulosti na Kysuciach na výstave Hlávka do krásy odetá.  Najmä mladá generácia sa takouto kreatívnou formou oboznámi s technikou výroby vlastnej ozdoby hlavy.

Výstavu aj tvorivé dielne, ktoré sú jej súčasťou, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond je hlavným partnerom projektu.

Tvorivé dielne budú prebiehať od 24. 5. do 18. 6. 2021 a to v pondelky a v piatky (po dohode aj v iné dni). Potrebné je objednať sa týždeň predtým, ako by ste nás chceli navštíviť na telefónnom číslo +421 917 111 080, alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Všetko pri dodržiavaní aktuálnych protipandemických opatrení. Tešíme sa na vašu návštevu.

Cenník skupiny
10 - 20 osôb                         1,50 €/osoba + 1x dozor (učiteľ) – zadarmo