- na nádvorí Kaštieľa Radoľa sa konala slávnostná svätá omša
- bohatý kultúrny program zaujal viac ako štvrťtisícku  návštevníkov
Tlačová správa Kysuckého múzea v Čadci

Čadca 24. 7. 2008

Pri príležitosti 15. výročia osamostatnenia obce Radoľa sa uskutočnilo významné podujatie – „Športovo – kultúrne slávnosti“, organizované obcou Radoľa v spolupráci s Kysuckým múzeom v Čadci. Oslavy prebiehali 19. a 20. júla. V sobotu, 19. 7. sa od 9.00 hod. vo futbalovom turnaji súťažilo „O putovný pohár starostky obce Radoľa“. Víťazom tohto 14. ročníka turnaja sa stal ŠK Radoľa.

V nedeľu, 20. 7. 2008, sa uskutočnili kultúrne slávnosti v areáli renesančného Kaštieľa v Radoli, ktorý pre Žilinský samosprávny kraj spravuje Kysucké múzeum v Čadci. Program sa začal o 13.30 hod. slávnostnou svätou omšou, pričom starostka obce Radoľa, Božena Peťková,  poďakovala kysuckému farárovi PaedDr. ThLic. Pavlovi Mazúchovi za povolenie vykonať obrady v priestoroch kaštieľa. Omšu celebroval Mgr. Jozef Šurab. O 15.30 hod. spríjemnil popoludnie koncert mandolínového súboru Žiarinka z Nesluše.

Počas  divadelného predstavenia v podaní Divadla na Peróne z Košíc predviedli dvaja herci starý známy príbeh o rozmarnom cisárovi a jeho nových šatách, kde s nadhľadom a vtipom, bez zbytočného moralizovania poukázali na ľudskú hlúposť. Prestavenie malo u obecenstva veľký úspech. Okrem kultúrneho programu pre návštevníkov boli pripravené rôzne atrakcie: kolotoče, stánky s občerstvením a suvenírmi. Mnohí návštevníci si pozreli expozície i zaujímavé výstavy v kaštieli.

Lenka Jancová,
komunikačný manažér KM