Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou

Expozícia KYSUCKÁ ODYSEA: Od pravekých ľudí po astronautov, prezentuje dejiny Kysúc od najstarších lovcov mamutov cez vek Juraja Turzu až po storočie kozmických letov. Nevšedným príbehom Kysuckej odysey Vás prevedie interaktívny audiovizuálny sprievodca.

vlastivedne muzeum kysucka odysea m

zbrane pavol halgasik zakopcie kragujevac1918Dobové zbrane a životné príbehy vojakov Vám priblíži výstava vo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou, ktorú si môžete pozrieť od 16. septembra 2018 do 16. januára 2019.

Výstava je realizovaná v spolupráci so Stredoslovenským múzeom v Banskej Bystrici pri príležitosti stého výročia konca Veľkej vojny a vzniku Československej republiky a je zameraná predovšetkým na prezentáciu dobových zbraní a životných príbehov vojakov. Približuje zaujímavú históriu dvoch plukov – 16. banskobystrického honvédskeho pluku zo zbierok Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici a 71. trenčianskeho pešieho pluku, tzv. drotárskeho regimentu, v ktorom bojovali i mnohí Kysučania.

Na výstavu Vás srdečne pozýva Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.