dni_otvorenych_dveri_kysuckej_kulturySrdečne vás pozývame do Múzea kysuckej dediny v Novej Bystrici – Vychylovke na podujatie, ktoré sa uskutoční v dňoch 24. – 25. augusta 2013.

Sobota začne o 10.00 hod. Umeleckým plenérom kysuckých výtvarníkov a fotografov, ktorí pôsobia v Štúdiách pri KKS v Čadci, ako aj vystúpením ľudových hudieb, folklórnych skupín i ľudových rozprávačov z Kysúc - od 13.30 hod. na pódiu pri Krčme z Korne.

Na nedeľu je pripravený od 10.00 hod. jarmok ľudových remesiel a Kuchyňa starých materí. O dobrú náladu sa postará Kysucká muzika - folk-rocková kapela, ktorá sa predstaví na hlavnom pódiu o 13.30 hod. Ako sprievodné podujatie si môžete pozrieť výstavu insitnej maliarky Ireny Zemaníkovej z Rakovej, výstavu stavebnice Merkur a výstavu ľudových krojov Anny Mikušcovej z Nimnice.