OZNAM

Vážení návštevníci, parné lokomotívy počas letnej sezóny 2023 z prevádzkových dôvodov nepremávajú! Počas letnej sezóny budú premávať iba dieselové lokomotívy.

Bývalá Kysucko-oravská lesná železnica (KOLŽ) vznikla v roku 1926 spojením lesných železníc vybudovaných v roku 1915 - 1918, kysuckej - z Oščadnice do Chmúry (Nová Bystrica, časť Vychylovka) a oravskej - z Lokce do Erdútky (terajšej Oravskej Lesnej). Súčasťou inventára HLÚŽ sú historické parné a motorové rušne, vozne a pod. Kysucké múzeum je poverené komplexnou dokumentáciou lesných železníc na Slovensku. Železnica premáva počas sezónnej prevádzky v mesiacoch máj - október.

Podujatia v skanzene Vychylovka

8Pomaly je za nami polovica prázdnin, preto Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo pestrý zaujímavý program pre deti, ale aj rodičov a starých rodičov, ktorý sa uskutoční 07. augusta 2022 v Múzeu Kysuckej dediny vo Vychylovke.

7.8.2022

Počas Prázdninovej nedele budú v skanzene na deti čakať rôzne rozprávkové bytosti, ktoré si pripravili hry a súťaže, ktorými overia ich šikovnosť a zručnosť. Na poludnie k nám zavíta klaun na malom autíčku, s ktorým sa všetky deti zabavia, zatancujú si, zaspievajú a naučia sa, ako sa správať na ceste. Okrem toho bude pripravená ukážky výcviku psov a obrany so psami z oddelenia kynológie Okresného riaditeľstva Policajného zboru Čadca. Tešiť sa môžete na rozprávkové kino v Stanici Skanzen, maľovanie na tvár, cukrovú vatu, palacinky, remeselníkov či na vyhliadkové jazdy na Historickej lesnej úvraťovej železnici.

Program:

10.00 - 16.00 hod.    Prezentácia remeselníkov
   Rozprávkové kino
   Hry a súťaže pre deti
12.00 - 14.00 hod.  Zábava s klaunom
14.00 - 15.30 hod.  Ukážky kynologického výcviku

 

Všetci ste srdečne vítaní!

Mgr. Miroslava Jančulová

Kysucké múzeum

prazdninova nedela