Tlačové správy

20.11 - 18. 12. 2022

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo pre svojich priaznivcov cyklus s názvom Advent s Kysuckým múzeom.  Počas celého adventu sa návštevníci  môžu tešiť na tematické výstavy, podujatia či koncert.

V novembrovej rubrike Tajomstvá depozitára predstavujeme zbierkový predmet H 776 Kovový obal so zápalkovou škatuľkou z pozostalosti spisovateľa Rudolfa Jašíka.

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, pripravilo v radoľskom kaštieli bohatý kultúrny program na jesenné a zimné mesiace. Pre návštevníkov sú okrem stálych expozícií (Svet dávnych predkov, 695 rokov – cesta dejinami, Meštianske bývanie) pripravené tri nové výstavy.

08.11.2022

Slávnostné otvorenie 22. MFF ETNOFILM ČADCA – 8.11.2022 (utorok)

Hoci mesiac november patrí k jesenným mesiacom, neodmysliteľne sa spája aj so zimou a prichádzajúcim adventom.

V roku 2006 bolo získaných do zbierok Kysuckého múzea 7 umeleckých drôtených predmetov od drotárskeho majstra Alexandra Hozáka.

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť 9. a 10. novembra 2022 na sprievodné podujatia 22. MFF Etnofilm Čadca, ktoré sa uskutočnia v sídelnej budove múzea na Moyzesovej ulici 50 v Čadci.

Rok trvajúca rekonštrukcia vyvrcholila  20. októbra 2022 odovzdaním zrekonštruovaného úseku  Historickej lesnej úvraťovej železnice.