Milí návštevníci!

Keďže nemôžete v tomto období prísť ku nám do múzea, prehliadnuť si naše expozície, či vypočuť si prednášky našich odborných pracovníkov, tak sme sa rozhodli, že zážitok z múzea vám sprostredkujeme priamo do vašich obývačiek prostredníctvom novinky Virtuálne múzeum. Môžete sa tak tešiť na pravidelné pridávanie príspevkov, videoprezentácií a dokumentov z našich fondov. Keďže okrem kultúrnych inštitúcií sú zatvorené aj školy, myslíme preto aj na našich žiakov, študentov, pedagógov a rodičov. Preto budeme každý pondelok zverejňovať jednu edukatívnu prezentáciu našich múzejníkov z bohatých dejín Kysúc v podobe Kultúrno-vzdelávacieho okienka. Stredy budú patriť historickým dokumentom a víkend vám spestríme ochutnávkou krátkych záberov a pohľadov na naše expozície. Aby ste vedeli, na čo sa môžete tešiť po znovuotvorení brán vášho Kysuckého múzea a všetkých jeho expozícií.

Harmonogram:

Pondelok 30. marec: Kultúrno-vzdelávacie okienko I (Z dejín zdravotníctva na Kysuciach I. a II. časť) - dostupné online na


Streda 1. apríl: Fragmenty z archívu múzea I (Bystrický vláčik)


Sobota 4. apríl: Za oponou expozícií I (Kysucká odysea)


Pondelok 6. apríl: Kultúrno-vzdelávacie okienko II (Eugene Andrew Cernan)Streda 8. apríl: Fragmenty z archívu múzea II (Budúcnosť  minulosti)


Sobota 11. apríl: Za oponou expozícií II (Cesta na mesiac)Pondelok 13. apríl: Kultúrno-vzdelávacie okienko III (Z dejín železničnej dopravy na Kysuciach)


Streda 15. apríl: Fragmenty z archívu múzea III (Dokument HLÚŽ)


Sobota 18. apríl: Za oponou expozícií III (Skanzen Vychylovka air view)


Pondelok 20. apríl: Kultúrno-vzdelávacie okienko IV (Valasi a valašská kolonizácia Kysúc)


Streda 22. apríl: Fragmenty z archívu múzea IV (Skanzen Vychylovka)


Sobota 25. apríl: Za oponou expozícií IV (Tajomstvá Kaštieľa Radoľa)

*Zmena programu vyhradená.

 

Sledovať nás môžete nielen na webovej stránke a sociálnych sieťach, ale aj na novom youtube kanáli Kysuckého múzea.