Názov pozície: riaditeľ Kysuckého múzea

Identifikátor výberového konania: VK/ŽSK/15/2024

Názov organizácie:  Kysucké múzeum, Moyzesova ul. č. 50, 022 01 Čadca

Pracovná oblasť: verejná správa – oblasť kultúry

Miesto výkonu práce: Kysucké múzeum, Moyzesova ul. č. 50, 022 01 Čadca

Počet obsadzovaných miest: 1

Pracovný pomer: TPP

Druh pracovného úväzku: plný pracovný úväzok

Pracovný čas: 37,5 hodinový pracovný týždeň

Dátum nástupu: od 01.05.2024, príp. dohodou

Platové podmienky: od 1 800 € brutto/mesiac.
                                   Plat bude stanovený v zmysle ustanovení z. č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní
                                   niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení
                                   neskorších predpisov.

Zamestnanecké výhody, benefity:

• zaujímavá a kreatívna práca
  • stabilná verejná inštitúcia

Popis činnosti pracovného miesta:

• komplexné riadenie a zodpovednosť za vykonávanie činnosti organizácie,
  • zodpovednosť za zveľaďovanie a efektívne a hospodárne nakladanie so zvereným majetkom organizácie.

POŽIADAVKY NA UCHÁDZAČA

Stupeň vzdelania: vysokoškolské II. stupňa

Študijný odbor: zameranie na oblasť kultúry a cestovného ruchu výhodou

Požadovaná prax:  5 ročná odborná prax
                                  3 ročná riadiaca prax

Pozícia vhodná pre absolventa: nie
Znalosť štátneho jazyka: vyžaduje sa
Vodičský preukaz: skupiny B

Základné a osobnostné predpoklady:

• manažérske zručnosti a osobnostné predpoklady na výkon funkcie,
  • znalosť štátneho jazyka,
  • znalosť cudzieho jazyka – vítaná,
  • aktívna práca s PC a inými bežne používanými komunikačnými technológiami,
  • bezúhonnosť (preukazuje sa čestným vyhlásením o bezúhonnosti),
  • zdravotná spôsobilosť na prácu.

Ďalšie požiadavky:

• odbornosť – znalosť príslušnej legislatívy (napr. Zákon č. 206/2009 Z. z. o múzeách a o galériách a o ochrane predmetov kultúrnej hodnoty, Zákon č. 207/2009 Z. z. o podmienkach vývozu a dovozu predmetu kultúrnej hodnoty, Zákon č. 49/2002 Z. z. o ochrane pamiatkového fondu, Zákon č. 126/2015 Z. z. o knižniciach a pod.),
  • znalosť ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov (napr.: Zákon č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov, Zákonník práce č. 311/2001 Z. z., Zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy, Zákon č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy, Zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme a Zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a pod.).

Podmienky zaradenia uchádzača do výberového konania:

• splnenie stanovených kvalifikačných predpokladov a ostatných požiadaviek v zmysle inzerátu,
  • doručenie požadovaných dokumentov do termínu uzávierky.

Zoznam požadovaných dokumentov:

• žiadosť o zaradenie do výberového konania,
  • motivačný list,
  • štruktúrovaný profesijný životopis,
  • kópia dokladu o ukončení vysokoškolského štúdia,
  • čestné vyhlásenie o pravdivosti údajov uvádzaných v žiadosti a v životopise,
  • projekt so zameraním na víziu smerovania organizácie, rozvoja a skvalitnenia kultúrnej ponuky a služieb s dôrazom na efektívnu hospodárnosť a finančnú udržateľnosť organizácie na najbližších 5 rokov.

Projekt sa predkladá v písomnej forme v rozsahu spravidla 4-6 normostrán.

Požadovaná štruktúra projektu po formálnej stránke:

1. úvod,
  2. zameranie projektu,
  3. analýza súčasného stavu organizácie s použitím, napr. SWOT analýzy (silné stránky, slabé stránky, príležitosti, ohrozenia),
  4. východiská projektu na základe analýzy a strategických dokumentov ŽSK, prípadne iných dokumentov súvisiacich s danou oblasťou,
  5. ciele projektu,
  6. akčný plán realizácie projektu s návrhom aktivít, časového harmonogramu, zdrojov financovania, príp. náhradných riešení,
  7. spôsob hodnotenia plnenia projektu ako celku a po jednotlivých etapách, resp. častiach,
  8. očakávaný prínos po realizácií projektu,
  9. záver.

Projekt po obsahovej stránke musí byť zrozumiteľný, vecný a realizovateľný.

INFORMÁCIE O OBSADZOVANOM MIESTE

Dátum vyhlásenia výberového konania:   27. 02. 2024

Termín na podanie žiadosti s ostatnými požadovanými dokumentmi:    do 20. 03. 2024

Spôsob podania žiadosti s ostatnými požadovanými dokumentmi:

poštou na adresu (prípadne osobne do podateľne Úradu ŽSK): Úrad ŽSK, Komenského 48, 011 09 Žilina s označením obálky „výberové konanie – riaditeľ – Kysucké múzeum“, pričom rozhodujúci je dátum na poštovej pečiatke,
alebo
formou elektronickej schránky – podľa z. č. 305//2013 Z. z. o elektronickej podobe výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej „zákon o e-Governmente“).

Predpokladané miesto uskutočnenia výberového konania:
Úrad ŽSK, Komenského 48, 011 09 Žilina

Spôsob vykonania výberového konania: písomná forma osobnostného dotazníka, písomné overenie odborných znalostí, osobný pohovor, verejné vypočutie uchádzača.

Kontaktná osoba:    p. Mária Pečená, t. č. 041/5032 422, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

S osobnými údajmi, ktoré budú obsahovať doručené dokumenty od uchádzačov bude zamestnávateľ nakladať v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.