Kaštieľ Radoľa

Kaštieľ Radoľa patrí medzi najstaršie kultúrne pamiatky na Kysuciach. Okolnosti stavby kaštieľa sú zatiaľ dosť nejasné.  Poznatky z umelecko-historického výskumu kladú vznik jeho najstaršej časti do tretej štvrtiny 16. storočia.
Čítať ďalej...

Kaštieľ Radoľa bude vo štvrtok 12. decembra 2019 pre návštevníkov otvorený len do 12.00 hod. Počas vianočných sviatkov od 23. decembra 2019 do 6. januára 2020 bude pre verejnosť zatvorený.

vianocne pohladnice04

Pozývame Vás do Kaštieľa v Radoli na výstavu starých vianočných pohľadníc, ktorú si môžete pozrieť od 1. decembra 2019 do 22. januára 2020. 

 

krojovane babikyVýstavu krojovaných bábik z rôznych regiónov Slovenska, si môžete pozrieť od 8. novembra 2019 do 31. januára 2020 v priestoroch Kaštieľa v Radoli. 

rekonstrukcia nadob01Rekonštrukcia keramických nádob z archeologického výskumu v Radoli-Koscelisku z roku 2018 prebehla v termíne 12.6.2019 až 7.11.2019.

archeoexpoziciaStála expozícia "Najstaršie dejiny Kysúc" v Kaštieli Radoľa, predstavuje najznámejšie archeologické lokality na Kysuciach.

mestianske byvanie na kysuciach mRenesančný kaštieľ v Radoli, ktorý patrí medzi najstaršie historické objekty na Kysuciach, ponúka stálu expozíciu, dokumentujúcu prostredníctvom zbierok múzea meštianske bývanie, ako i dejiny Čadce a Kysuckého Nového Mesta.

odkaz cyrilometodskej tradicie mStála expozícia v Kaštieli Radoľa vás prenesie do čias Veľkomoravskej ríše, do čias misie solúnskych bratov - sv. Cyrila a Metoda, prenesie Vás do čias počiatkov christianizácie v liturgickej staroslovienčine a rodiaceho sa duchovného bohatstva z odkazu solúnskych bratov pre nás všetkých.

alchymista expozicia01Stála expozícia v renesančnom kaštieli Radoľa vám priblíži svet, v ktorom žil a tvoril alchymista – vzdelanec svojej doby. Expozícia alchymistickej dielne, ktorú vytvorili pracovníci Kysuckého múzea je na Slovensku jediná svojho druhu a prezentuje spôsob života a prácu alchymistu v jeho laboratóriu.