Riaditeľka
Kotvasová Helena, Mgr. – riaditeľka múzea, mobil:+421 905 892 519, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Oddelenie práce s verejnosťou
Jančulová Miroslava, Mgr. – PR hovorca, marketing, reklama, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Hnidková Darina – kultúrny manažér, lektor, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Markechová Zuzana, Mgr. – knihovník, lektor, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Berešová Janka – lektor, pokladník, kustód, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ozančínová Diana – lektor počas sobôt v Kysuckom múzeu

Griga Erik – lektor počas sobôt Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou

Oddelenie ekonomiky a prevádzky
Adamčík Tomáš, Mgr., PhD. – historik, projektový manažér, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Jozeková Michaela, Mgr. – personalista, mzdár, prevádzkar Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Koudelková Margita – účtovník, lektor počas nedieľ, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Mravcová Anna – správca komisionálneho predaja, pokladník, skladník, lektor, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Surová Alexandra – správca majetku, verejné obstarávanie, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zbončák Alojz – výstavný technik, správca budov, vodič, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Oddelenie spoločenských vied a fondov
Liščák Marián, PhDr., PhD. – historik, kurátor OĽA, vedúci oddelenia, zástupca riaditeľa, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Majerčíková Danka, Mgr. – archeológ, kurátor, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dokumentačné centrum lesných železníc

Turóci Martin, Mgr., PhD. – historik, kurátor, grafik, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Oddelenie správy, ochrany zbierok a dokumentačných fondov
Krkošková Martina, Mgr. – reštaurátor, kustód, výtvarník, vedúca oddelenia, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Buchta Adam, Mgr. – kurátor, kustód, správca depozitára, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Jesenská Kubicová Zuzana – konzervátor, kustód, výtvarník, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ondrová Petra, Mgr. – konzervátor, kustód, fotograf, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Svobodová Daniela – dokumentátor, kustód, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Správa Múzea kysuckej dediny
Ficková Mária – lektor, sprievodca, pokladník, správca MKD, vedúca oddelenia, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Jandziková Jana – lektor, sprievodca, pokladník Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Tomčalová Drahomíra - lektor, sprievodca, pokladník

Brňáková Štefánia - sezónny lektor, sprievodca, pokladník

Čierňavová Daniela – sezónny lektor, sprievodca, pokladník

Šimková Martina – sezónna upratovačka

Koleno Pavol – strážnik, údržbár

Pochyba Martin – strážnik, údržbár

Pišoja Emil – strážnik, údržbár

Čierňava Tibor – strážnik, údržbár

Škorvaga Ladislav – strážnik, údržbár

Správa Historickej lesnej úvraťovej železnice
Surová Alexandra – správca majetku, verejné obstarávanie, správca HLÚŽ, vedúca oddelenia, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Hroš Ján, Ing. – zodpovedný zástupca pre riadenie a kontrolu prevádzkovania dráhy

Griga Jozef – vodič špeciálnej dráhy, brzdár, údržbár

Koleno Slavomír – vodič špeciálnej dráhy, brzdár, údržbár

Sýkora Pavol – vodič špeciálnej dráhy, brzdár, údržbár

Kompan Matúš – sezónny vodič špeciálnej dráhy, brzdár, údržbár

Medvecký Ján – sezónny vodič špeciálnej dráhy, brzdár, údržbár

Hrčka Jozef – pochôdzkar, údržbár

Kotvas Vladimír – pochôdzkar, údržbár

Kýpeťová Eva – sezónny lektor, sprievodca

Masaryk Martin – údržbár

Kotvas Ján – údržbár

Správa Kaštieľa Radoľa
Paráčová Andrea, Mgr. – historik, kurátor, vedúca oddelenia, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.k

Husárik Daniel, PhDr. – historik, kurátor, dokumentátor múzejných a knižničných fondov, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Mozolová Lenka – lektor počas nedieľ