Návštevníci si môžu pozrieť stále expozície Kysucká odysea - od pravekých ľudí po astronautov a Cesta do stredu Zeme. Momentálne je sprístupnená aj výstava Socialistické Kysuce alebo takto sme žili...

Pozvánky

14.5.2022

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, si pri príležitosti Európskej noci múzeí a galérií (La Nuit européenne des musées), pripravilo vo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou zaujímavý večerný program.

10.04.2022

 

S príchodom jari prichádzajú aj veľkonočné sviatky a s nimi tradičné zvyky.  Kysucké múzeum organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pozýva na Kvetnú nedeľu 10. apríla 2022 všetky deti, rodičov, starých rodičov  do Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou na tvorivé dielne, ktoré budú prebiehať od 11.00 do 15.00 hod. Všetci sa môžu tešiť na zdobenie kraslíc a pletenie korbáča. Počas celého dňa sú pre návštevníkov pripravené výstavy a stále expozície.
Tešíme sa na vás!

27.3-29.8.2022

V roku 2021 uplynulo presne 150. rokov od momentu, kedy sa začala prevádzka prvej železničnej trate na tomto území, ktorou bola známa Košicko-bohumínska magistrála. Pri tejto príležitosti sa Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, rozhodlo v spolupráci s Považským múzeom tento kľúčový impulz pripomenúť výstavou 150. rokov Košicko-bohumínskej železnice.