Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou

Expozícia KYSUCKÁ ODYSEA: Od pravekých ľudí po astronautov, prezentuje dejiny Kysúc od najstarších lovcov mamutov cez vek Juraja Turzu až po storočie kozmických letov. Nevšedným príbehom Kysuckej odysey Vás prevedie interaktívny audiovizuálny sprievodca.

vlastivedne muzeum kysucka odysea m

zbrane pavol halgasik zakopcie kragujevac1918Dobové zbrane a životné príbehy vojakov Vám priblíži výstava vo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou, ktorú si môžete pozrieť od 16. septembra 2018 do 16. januára 2019.

kysucka odysea09Kysucké múzeum Vás srdečne pozýva na prehliadku stálej expozície KYSUCKÁ ODYSEA: Od pravekých ľudí po astronautov, ktorá je sprístupnená pre verejnosť v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou.

cesta do stredu zeme01Navštívte tajuplné zemské hlbiny po stopách diela Julesa Verna a jeho filmovej adaptácie. Expozícia Kysuckého múzea poskytuje základnú orientáciu v záhadnom svete minerálov pomocou systematickej geologickej zbierky.