Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou

Expozícia KYSUCKÁ ODYSEA: Od pravekých ľudí po astronautov, prezentuje dejiny Kysúc od najstarších lovcov mamutov cez vek Juraja Turzu až po storočie kozmických letov. Nevšedným príbehom Kysuckej odysey Vás prevedie interaktívny audiovizuálny sprievodca.

vlastivedne muzeum kysucka odysea m

merkur plagatModely legendárnej stavebnice Merkur od najväčšieho svetového zberateľa Jiřího Mládeka z Českej republiky, môžete obdivovať do 23. februára 2020 v Krásne nad Kysucou.

socializmus skola

Najdôležitejšie momenty z obdobia socializmu v rokoch 1948 - 1989 priblíži výstava zo zbierok Kysuckého múzea, sprístupnená do 23. februára 2020 v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou.

kysucka odysea09Kysucké múzeum Vás srdečne pozýva na prehliadku stálej expozície KYSUCKÁ ODYSEA: Od pravekých ľudí po astronautov, ktorá je sprístupnená pre verejnosť v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou.

cesta do stredu zeme01Navštívte tajuplné zemské hlbiny po stopách diela Julesa Verna a jeho filmovej adaptácie. Expozícia Kysuckého múzea poskytuje základnú orientáciu v záhadnom svete minerálov pomocou systematickej geologickej zbierky.