Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou

Expozícia KYSUCKÁ ODYSEA: Od pravekých ľudí po astronautov, prezentuje dejiny Kysúc od najstarších lovcov mamutov cez vek Juraja Turzu až po storočie kozmických letov. Nevšedným príbehom Kysuckej odysey Vás prevedie interaktívny audiovizuálny sprievodca.

vlastivedne muzeum kysucka odysea m

Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou bude vo štvrtok 29. augusta a v nedeľu 1. a 15. septembra 2019 pre verejnosť zatvorené.

socializmus skola

Najdôležitejšie momenty z obdobia socializmu v rokoch 1948 - 1989 priblíži výstava zo zbierok Kysuckého múzea, sprístupnená do 8. septembra 2019 v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou.

kysucka odysea09Kysucké múzeum Vás srdečne pozýva na prehliadku stálej expozície KYSUCKÁ ODYSEA: Od pravekých ľudí po astronautov, ktorá je sprístupnená pre verejnosť v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou.

cesta do stredu zeme01Navštívte tajuplné zemské hlbiny po stopách diela Julesa Verna a jeho filmovej adaptácie. Expozícia Kysuckého múzea poskytuje základnú orientáciu v záhadnom svete minerálov pomocou systematickej geologickej zbierky.