OZNAM

Vážení návštevníci, parné lokomotívy počas letnej sezóny 2023 z prevádzkových dôvodov nepremávajú! Počas letnej sezóny budú premávať iba dieselové lokomotívy.

Bývalá Kysucko-oravská lesná železnica (KOLŽ) vznikla v roku 1926 spojením lesných železníc vybudovaných v roku 1915 - 1918, kysuckej - z Oščadnice do Chmúry (Nová Bystrica, časť Vychylovka) a oravskej - z Lokce do Erdútky (terajšej Oravskej Lesnej). Súčasťou inventára HLÚŽ sú historické parné a motorové rušne, vozne a pod. Kysucké múzeum je poverené komplexnou dokumentáciou lesných železníc na Slovensku. Železnica premáva počas sezónnej prevádzky v mesiacoch máj - október.

Podujatia v skanzene Vychylovka

Black Gold Modern Elegant Dinner Party Invitation 2

Jesenné mesiace sa zvyknú niesť v znamení husaciny a kačacích hodov. Táto tradícia je na Slovensku stará niekoľko desaťročí a pretrváva dodnes.

23.10.2022

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pozýva v nedeľu 23. októbra 2022 do Múzea kysuckej dediny na Kačacie hody v Krčme z Korne.
Zamestnanci reštaurácie Krčma z Korne pre návštevníkov pripravili podujatie, počas ktorého si vychutnajú špeciality z kačíc, lokše na rôzne spôsoby, červenú kapustu, kačaciu paštétu a rôzne iné špeciality.
Tešíme sa na stretnutie v Krčme z Korne.

Vás srdečne pozýva v nedeľu 27. februára 2022 na podujatie 6