OZNAM

Vážení návštevníci, parné lokomotívy počas letnej sezóny 2023 z prevádzkových dôvodov nepremávajú! Počas letnej sezóny budú premávať iba dieselové lokomotívy.

Bývalá Kysucko-oravská lesná železnica (KOLŽ) vznikla v roku 1926 spojením lesných železníc vybudovaných v roku 1915 - 1918, kysuckej - z Oščadnice do Chmúry (Nová Bystrica, časť Vychylovka) a oravskej - z Lokce do Erdútky (terajšej Oravskej Lesnej). Súčasťou inventára HLÚŽ sú historické parné a motorové rušne, vozne a pod. Kysucké múzeum je poverené komplexnou dokumentáciou lesných železníc na Slovensku. Železnica premáva počas sezónnej prevádzky v mesiacoch máj - október.

Podujatia v skanzene Vychylovka

ukončenie sezony

Počas letnej sezóny boli v areáli Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke pripravované pre návštevníkov všetkých vekových kategórií rôzne podujatia. Vďaka, ktorým sa mohli oboznámiť so zvykmi a tradíciami našich predkov. Nebude tomu inak ani v poslednú októbrovú nedeľu.

30. 10. 2022


Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, srdečne pozýva svojich priaznivcov v nedeľu 30. októbra 2022 na podujatie Ukončenie sezóny.
Hojnosť farieb v celom skanzene, kvitnúce jesienky hlásiace koniec letnej sezóny, posledné vyhliadkové jazdy a tradičný folklór v podaní ĽH Potočiari, to všetko čaká návštevníkov v poslednú októbrovú nedeľu.

Program:
13.30 hod. Folklórne vystúpenie na Stanici Skanzen
14.00 a 15.00 hod. Hrajúca spievajúca železnica
15.30 hod. Folklórne vystúpenie pri Krčme z Korne


Všetkých srdečne pozývame!

Mgr. Miroslava Jančulová

Kysucké múzeum

Vás srdečne pozýva v nedeľu 27. februára 2022 na podujatie 6