DSC02752

 

Kým počas bežného roka by sme o prítomnosti či neprítomnosti anjelov mohli dlho a zaujímavo diskutovať, nadchádzajúce obdobie túto otázku načisto zmetie zo stola. Pretože na blízkosť anjelov práve v čase Vianoc sa dá pozrieť aj z inej stránky. Preto si Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v spolupráci s Centrom sociálnych služieb Čadca – Horelica, s Centrom sociálnych služieb Slniečko Oščadnica, s Centrom sociálnych služieb Fantázia v Kysuckom Novom Meste, s Centrom pre deti a rodičov Bytča – Horný Kelčov, so Spojenou školou sv. Jozefa v Turzovke, so Špeciálnou základnou školou v Čadci, s Občianskym združením Stružielka v Čadci a s Centrom pre Deti a Rodiny v Bytči pripravilo pre návštevníkov výstavu Anjel – symbol Vianoc.

14.11.2021- 27.02.2022


Ide o výstavu výtvarných prác detí a klientov zo špeciálnych škôl, domovov sociálnych služieb a centier sociálnych služieb z nášho regiónu. O tom, že anjeli patria spomedzi všetkých nehmotných a duchovných bytostí k tým najobľúbenejším svedčí aj to, že sa na výstave nachádza deväťdesiatdva jedinečných prác, zachytávajúcich tento symbol Vianoc v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách. Okrem výtvarných prác výstavu tvorí aj predajná časť, ktorá ponúka krásne dekoratívne predmety vyzdvihujúce vieru v anjelov ako v čisté duchovné bytosti, ktoré sú láskyplné, nikomu neublížia, chápu reč srdca, upokojujú myseľ, vnášajú nádej a silu do života.
Okrem toho, že si prídete pozrieť túto jedinečnú výstavu, môžete zahlasovať v ankete o najkrajšieho anjela, ktorá bude prebiehať na sociálnych sieťach Kysuckého múzea. Viac o pravidlách si môžete prečítať tu:Štatút_ankety_Anjel.pdf
Nepremeškajte možnosť a príďte si od 14. novembra 2021 do 27. februára 2022 užiť magickú atmosféru anjelských Vianoc do priestorov Kysuckého múzea.


Mgr. Miroslava Jančulová
Kysucké múzeum

20