- úspešné zasadnutie Vedeckej rady Kysuckého múzea
- odborníci potvrdili priority a smerovanie múzea

Tlačová správa Kysuckého múzea v Čadci
Čadca 11.6.2009

V pondelok, 8. 6. sa  v expozícii kaštieľa v Radoli, ktorý pre Žilinský samosprávny kraj spravuje Kysucké múzeum (ďalej KM) uskutočnilo druhé zasadnutie Vedeckej rady. Vedecká rada Kysuckého múzea bola po pätnástich rokoch absencie opäť konštituovaná v roku 2008 a členstvo v nej prijali významní slovenskí odborníci - Richard Marsina, Viliam Judák, Igor Krištek, Iveta Floreková, Elena Beňušová, Miloš Dudáš, Anna Kiripolská, Peter Bednár, Richard Lacko, Viktória Urbanová a Zuzana Beňušková. Vedecká rada je poradným a iniciatívnym orgánom riaditeľa pri riešení zásadných koncepčných otázok múzejnej práce, odporúča a navrhuje riaditeľovi  KM metódy a formy odbornosti múzejnej práce, vyjadruje sa k ročným i perspektívnym plánom a k zhodnoteniu činnosti KM.

Na druhom zasadnutí sa okrem členov Vedeckej rady zúčastnili aj odborní pracovníci KM. Hlavným bodom programu bola činnosť Spoločenskovedného oddelenia KM, pričom sa živo diskutovanými témami stali akvizície, odborné spracovanie zbierok, výstavná, vedecko-výskumná a publikačná činnosť múzea. Po zasadnutí sa členovia Vedeckej rady oboznámili s expozíciami Remeselné tradície na Kysuciach, Najstaršie dejiny Kysúc od mladšieho paleolitu po stredovek a Meštianske bývanie na Kysuciach.

„Dovoľujem si prejaviť potešenie z výsledkov rokovania Vedeckej rady, keďže nám umožnila zhodnotiť odborné úsilie našej inštitúcie za rok, ktorý uplynul od jej posledného zasadnutia a potvrdila priority múzea pre najbližšiu budúcnosť,“ povedal riaditeľ Kysuckého múzea Miloš Jesenský. „Je pre nás veľkým povzbudením i záväzkom, že koncepcia našej práce úspešne obstála pod drobnohľadom nezávislých analýz popredných odborníkov.“


Lenka Jancová
komunikačný manažér KM

1.) zasadnutie


2.) pred kaštieľom