ZSK LOGO ZSK COLOR       logo KM pre web

Občianske združenie Klub priateľov pre záchranu kultúrnych a historických pamiatok Kysúc v spolupráci s Kysuckým múzeom spoločne zrealizovali projekt pod názvom Potulky Skanzenom, ktorý finančne podporil Žilinský samosprávny kraj. V tomto roku sezóna prevádzky Skanzenu Vychylovka síce skončila, ale v ďalšej sezóne návštevníkov čakajú malé prekvapenia a vylepšenia.

Vďaka projektu z participatívneho rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja sa podarilo zabezpečiť zlepšenie vzhľadu skanzenu. Zámerom projektu bola  výstavba 3 ks drevených mostíkov, ktoré  zlepšia prechod do otvorenej prírody skanzenu ako aj prístup k objektom ľudovej architektúry a novovytvoreným oddychovým zónam. Oddychové zóny boli vytvorené  osadením 3 ks nových lavíc a stolov  v rôznych kútoch skanzenu. Na uvedených miestach si návštevník môže oddýchnuť, z diaľky obhliadnuť rozsiahle priestory skanzenu, prípadne načerpať nové sily k ďalšej prehliadke a prechádzke skanzenom.

Z podporeného projektu sa  zabezpečil aj nákup a výsadba sadeníc niektorých druhov ovocných stromov ako napr. čerešňa, jabloň, hruška, lieska a iné, čo taktiež oživí skanzen a spríjemní v ňom pobyt návštevníkom.