kovac_martin_ponist.jpgvyrobky_umeleckeho_kovaca_martina_ponistaKysucké múzeum v Čadci vás pozýva v nedeľu 28. júla 2013 do Múzea kysuckej dediny v Novej Bystrici – Vychylovke na prezentačné podujatie „Kuje kováč podkovičku...“. Tvorivú prácu šikovných kováčov Stredného odborného učilišťa z Kysuckého Nového Mesta si môžete pozrieť od 11.00 hod. v Kováčskej vyhni v usadlosti U Poništa. Program obohatí od 13.00 do 15.30 hod. i ľudová hudba Folklórneho súboru Jedľovina z Kysuckého Nového Mesta. Počas dňa nebudú chýbať ani tradičné voňavé kapustniaky pripravované priamo na dobovej peci v usadlosti Rybovia. Pekný deň strávený v krásnej prírode vo Vychylovke vám praje Kysucké múzeum a Žilinský samosprávny kraj.