merkur sutaz01V Kysuckom múzeu v Čadci je od 28. apríla 2019 nainštalovaná výstava stavebnice MERKUR. Pri tejto príležitosti bola v mesiaci máj vyhlásená súťaž - „Najkrajší model stavebnice MERKUR“.

Úlohou detí bolo v detskej dielni, ktorá je súčasťou uvedenej výstavy zostaviť model podľa vlastných predstáv. Do tejto súťaže sa zapojilo celkom 11 škôl a 50 jednotlivcov. V stredu 19. júna 2019 sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie tejto súťaže, odovzdanie Ďakovných listov a cien, autorom tých najkrajších modelov. Zároveň Ďakovné listy a publikácie Kysuckého múzea v Čadci dostali všetky zúčastnené školy.„Bolo veľmi ťažké rozhodnúť a vyhodnotiť prvé, druhé a tretie miesto. Väčšina prác bola vyhotovené rukami tých, ktorí možno nikdy nedržali v ruke šrobovák, šróbik či matičku. Nakoniec sme sa rozhodli oceniť 18 modelov. Hodnotila sa nápaditosť, vlastná fantázia, osobitosť a nie tvorba podľa predlohy, ktorá bola súťažiacim k dispozícií vo forme vystavených modelov a prospektov.“

Milí návštevníci, uvedená výstava MERKUR potrvá v Kysuckom múzeu v Čadci do konca mesiaca august 2019. Doposiaľ ju navštívilo vyše 700 návštevníkov, ak by ste si chceli vyskúšať svoju zručnosť a vytvoriť nejaký model môžete nás navštíviť počas týždňa okrem soboty, od 8.00 do 15.30 hod., kedy je posledný vstup. V nedeľu sú výstavne priestory sprístupnené od 10.00 do 16.00 hod., posledný vstup je o 15.30 hod. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Výhercovia súťaže: Miško Hujo 6 rokov, Čadca Podzávoz, Beáta Fučková 12 rokov Olešná, Bibiana Plechová 13 rokov Olešná, Timotej Svitek 14 rokov Staškov, Andrej Černek 16 rokov Olešná, Martin Rendár 10 rokov Nová Bystrica, Lukáš Cyprich 6 rokov Čadca, Michal Privara 9 rokov Čadca, Jakub Plevko 13 rokov Oščadnica, Dominik Kučák 13 rokov Oščadnica, Daniel Beňo 12 rokov Čadečka, Kristína Harvaníková 12 rokov Svrčinovec, Sofia Hajduková 8 rokov Raková, Ivana Balážová 11 rokov Turzovka, klienti z Detského domova sv. Jozefa z Turzovky, Marek Časnocha 14 rokov Skalité, Lucia Kovačiková 9 rokov Raková.

Súťaž a ceny pripravil hlavný organizátor - Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a autor výstavy MERKUR, pán Jiří Mládek.

Všetkým výhercom srdečne blahoželáme.
Darina Hnidková, Kysucké múzeu v Čadci