pozvánka na seminár ElityKysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje na 29. januára 2021 online seminár s názvom Elity v dejinách regiónov IV., ktorý je sprievodným podujatím k výstave Elity Kysúc, inštalovanej v Kaštieli Radoľa vďaka finančnej podpore z Fondu na podporu umenia.

Na tradičnom odbornom seminári, ktorý sa v dôsledku pandemickej situácie uskutoční prvý raz netradičnou online formou, vystúpia odborní pracovníci Kysuckého, Považského a Liptovského múzea, ako aj ďalší renomovaní historici z akademického či súkromného sektora. Na seminári odznejú príspevky pojednávajúce o významných osobnostiach nielen z Kysúc, Považia či Liptova, ale aj o tých, ktorých renomé presiahol regionálny rámec. Odborný seminár z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Program e seminára