Bez názvu 1

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, sa opäť aj tento rok zapojilo do Týždňa dobrovoľníctva, ktorý bude prebiehať od 16. do 22. septembra 2022.

Týždeň dobrovoľníctva je národnou kampaňou, ktorú pripravuje Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií v spolupráci s krajskými dobrovoľníckymi centrami: Bratislavské dobrovoľnícke centrum, Centrum dobrovoľníctva Banská Bystrica, Nitrianske centrum dobrovoľníctva, Prešovské dobrovoľnícke centrum, Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja a Žilinské dobrovoľnícke centrum.

Podobne, ako minulý rok sme sa do tejto kampane prihlásili s aktivitou zameranou na Historickú lesnú železnicu a Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke. Preto radi u nás 16. 9. 2021,  19. 9. 2021, 20. 9. 2021, 21. 9. 2021 a 22. 9. 2021 privítame  po desať dobrovoľníkov, mužov a ženy, ktorí pomôžu pri úpravách Múzea kysuckej dediny a Historickej lesnej úvraťovej železnice. Program dobrovoľníckych aktivít začne o 9:00 a potrvá do 17:00 hod. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na  https://www.tyzdendobrovolnictva.sk/program/ .

Veríme, že tieto dni budú úspešné, strávime ich spolu s vami v dobrej nálade a spoločnými silami spravíme kus dobre vykonanej roboty.