Vychylovksá osmička Bisahová 2022 1

Minulý rok zažilo Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke po prvýkrát podujatie, ktoré pripravili zamestnanci Kysuckého múzea v spolupráci s Obcou Nová Bystrica. Takmer pol roka trvajúca príprava bežeckých pretekov  pod názvom Vychylovská osmička sa vyplatila. Presne 165 spokojných bežcov rôznych vekových kategórií si odnieslo účastnícku medailu z behu a zážitky nielen športového, ale aj kultúrno-historického charakteru. Pri bilancovaní podujatia sme skonštatovali, že dopadlo nad naše očakávania a taktiež množstvo pozitívnych reakcií od bežcov nás utvrdilo v rozhodnutí, že druhý ročník Vychylovskej osmičky uzrie svetlo sveta.

Vychylovksá osmička Bisahová 2022 70

8.7.20023 (sobota) je termín kedy odštartujeme, veríme, ešte väčší počet bežcov. Pri organizovaní  podujatia využívame minuloročné skúsenosti a pracujeme na vylepšeniach vo všetkých smeroch. Bežci sa po uhradení štartovného môžu opäť tešiť na viacero benefitov. Každý štartujúci obdrží so štartovým číslom štartový balíček, po odbehnutí pretekov aj obed a pivko alebo kofolu. Samozrejmosťou  je prehliadka areálu MKD. Pred samotným odštartovaním pretekov nás bude opäť sprevádzať slovo športového moderátora a nevyhnete sa  ani rozcvičke so skúsenou cvičiteľkou. Každý účastník dostane v cieli účastnícku medailu v štýle nášho skanzenu, navrhnutú priamo pre druhý ročník behu. Po pretekoch je pripravené slávnostné odovzdávanie cien víťazom a obľúbená tombola. Preteky Vychylovská osmička sú opäť zaradené  do prestížnej Bežeckej ligy Žiliny.

Propozície k behu:  Vychylovská osmička propozície 2023

Registrácia účastníkov: https://www.vysledkovyservis.sk/vychylovska-osmicka-prihlaska

Veríme, že tento rok nás znovu potešíte hojnou účasťou a netradičné spojenie športu, kultúry a histórie obohatí  Vašu druhú prázdninovú sobotu.

Mgr. Martina Krkošková

Kysucké múzeum