týždeň dobrovolnictva

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, sa opäť aj tento rok zapojilo do Týždňa dobrovoľníctva, ktorý bude prebiehať od 23. do 29. júna 2023.

26.-29.6.2023

 

Týždeň dobrovoľníctva je národnou kampaňou, ktorú pripravuje Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií v spolupráci s krajskými dobrovoľníckymi centrami: Bratislavské dobrovoľnícke centrum, Centrum dobrovoľníctva Banská Bystrica, Nitrianske centrum dobrovoľníctva, Prešovské dobrovoľnícke centrum, Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja a Žilinské dobrovoľnícke centrum.

Podobne, ako minulý rok sme sa do tejto kampane prihlásili s aktivitou zameranou na Historickú lesnú železnicu a Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke. Preto radi u nás od 26.6 do 29.6.2023  privítame  po desať dobrovoľníkov, mužov a ženy, ktorí pomôžu pri práci v uvedených dvoch expozíciách. Program dobrovoľníckych aktivít začne o 9:00 a potrvá do 17:00 hod. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na https://www.tyzdendobrovolnictva.sk/program/zilinsky-kraj/

Čomu sa budeme venovať?

  • úpravám okolia železnice
  • zbere machu
  • poľnohospodárskym prácam  (sušenie a zvážanie sena)
  • natieraniu jednotlivých objektov v Múzeu kysuckej dediny 

Veríme, že tieto dni budú úspešné, strávime ich spolu s vami v dobrej nálade a spoločnými silami spravíme kus dobre vykonanej roboty.