-  občianske združenie KRÚŽOK pomáha pri údržbe Historickej lesnej úvraťovej železnice

-  až dvadsať členov združenia na trati HLÚŽ vo Vychylovke

Tlačová správa Kysuckého múzea v Čadci
Čadca 24. 7. 2008

Už od 4. júla si môžu návštevníci Kysuckého múzea v Čadci, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, pozrieť zaujímavú výstavu obrazov neprofesionálnej výtvarníčky Kristíny Lašovej. Autorka býva v Milošovej pri Čadci a maľovaniu sa venuje už od útleho veku. Talent s určitosťou získala po otcovi, ktorý bol všestranne zameraný človek - ľudový remeselník, hral na husle či heligónku. Maľovaniu ju tiež priúčal aj strýko. Jej výstavy precestovali kus sveta – Taliansko, Rakúsko, Dánsko a Českú republiku.

Vo výstavnom priestore v suteréne KM sú na stenách a vitrínach nainštalované obrazy s prírodnou tematikou, pretože autorka podľa vlastných slov veľmi rada maľuje prírodu, kvety, vodu, zvieratá a všetko krásne, čo ju obklopuje. Predstava o ďalšom obraze sa vo fantázii K. Lašovej vyvíja dovtedy, pokiaľ ju „nedá na plátno“. Hovorí, že to niekedy trvá týždeň. V súčasnosti má doma 60 obrazov, z toho v KM prezentuje 57. Obľúbeným stromom výtvarníčky je breza, preto väčšinu obrazov dáva do rámov vyrobených z tejto dreviny.

Kristína Lašová je členkou Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov Kysúc, ak máte záujem navštíviť jej výstavu, môžete tak urobiť každý deň a to od pondelka do piatku od 8.00  do 16.00 hod. a cez víkend od 10.00 do 15.00 hod.

Lenka Jancová
komunikačný manažér KM