- nové tabule označujúce skanzen, železnicu a kaštieľ
- ľahšia cesta k spoznávaniu histórie

Tlačová správa Kysuckého múzea v Čadci
Čadca 20.11.2008

Kysucké múzeum v Čadci získalo od svojho zriaďovateľa, Žilinského samosprávneho kraja (ďalej ŽSK), nové tzv. hnedé tabule označujúce Múzeum kysuckej dediny, Historickú lesnú úvraťovú železnicu a kaštieľ v Radoli. Tabule sú umiestnené pri ceste II. triedy smerujúcej z Krásna nad Kysucou do Novej Bystrice – Vychylovky a ďalšie popri ceste zo Žiliny do Čadce, konkrétne v Kysuckom Novom Meste. Vďaka týmto tabuliam bude pre záujemcov o návštevu Kysuckého múzea jednoduché nájsť ktorúkoľvek vysunutú expozíciu.

Cieľom tohto účelného kroku ŽSK je označenie všetkých kultúrnych inštitúcií – múzeí, hradov, kaštieľov, skanzenov v Žilinskom kraji päťdesiatimi troma tabuľami a sto dvadsiatimi siedmimi  smerovými značkami, pomôcť záujemcom nájsť kultúrne a historické pamiatky kraja a tým zvýšiť ich návštevnosť.

Lenka Jancová
komunikačný manažér KM