-  Kaštieľ sa zmení na predvádzacie mólo
-  Textil ako ho nepoznáme

Tlačová správa Kysuckého múzea v Čadci
Čadca (2. 2. 2009)

V týchto dňoch sa vo výstavných priestoroch Kaštieľa v Radoli dokončuje inštalácia zaujímavej a netradičnej výstavy pod názvom Textil – tvorivo a remeselne. Širokej verejnosti bude prezentovaný textil ako úžitkový materiál v každodennom živote človeka i ako výtvarný prostriedok. Výstava sa realizuje v spolupráci so Školou úžitkového výtvarníctva – odboru textilného výtvarníctva v Ružomberku. Svoje diela tak predstavia študenti tohto zaujímavého študijného zamerania.

Výstava ponúka paletu kompozícií, vecných a prírodných štúdií, dezénov, štylizácií, ale aj zaujímavé kompozície figurálneho kreslenia. Výtvarné práce sú realizované rôznymi tradičnými aj netradičnými výtvarnými technikami. Vo výstavných priestoroch kaštieľa upútajú návštevníka výrobky jednotlivých zameraní odboru textilného výtvarníctva – tkáčskej tvorby, pletiarskej tvorby a tlačiarenskej tvorby. Výtvarné aj remeselné objekty vytvárajú atmosféra pokoja a čistoty. Modely autorských pletenín sú vhodné pre módnu prehliadku, ktorú uvidíte spolu s prezentáciami študentských prác prostredníctvom počítačovej techniky priamo vo výstavnej sieni. Výtvory študentov zaujmú nielen mnohé dámy, ale aj ostatných návštevníkov výstavy a stanú sa tak inšpiráciou pre tvorbu vlastných predmetov.

Výstava potrvá od 6. februára do 31. marca. Na všetkých sa srdečne tešíme. Pre tých najmenších pripravujeme v Kaštieli v Radoli, ktorý pre Žilinský samosprávny kraj spravuje Kysucké múzeum v Čadci, v apríli výstavu divadelných bábok Z rozprávky do rozprávky.

Otváracie hodiny:

Pondelok - piatok: 8.00 – 16.00 hod.
Sobota – nedeľa: 10.00 – 16.00 hod.

Lenka Jancová
komunikačný manažér KM