pozýva na výstavu

V nedeľu 18. decembra 2022 sa rozhoria všetky sviece na adventných vencoch v našich domácnostiach, ale i verejných priestranstvách. Skôr ako sa ich teplo rozleje do našich sŕdc a vkročíme do vianočných sviatkov, Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja Vás pozýva do Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou  na Adventný koncert.

18.12.2022

Adventný koncert je súčasťou cyklu podujatí Advent s Kysuckým múzeom. Počas štvrtej adventnej nedele sme pre návštevníkov pripravili o 13.00 hod. komentovanú prehliadku výstavy Videl som všetky kostoly na Slovensku s autorom Zdenkom Dzurjaninom a kurátorom Pavlom Demešom. Dozvedia sa rôzne kuriozity, ako napr.: ktorý kostol je najstarší, najväčší, najmenší, najvyššie položený alebo s najviac naklonenou vežou.

O 14.00 hod. začne v priestoroch Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou Adventný koncert MSZ Kysuca. Miešaný spevácky zbor Kysuca vznikol roku 1977. Tvoria ho učitelia, lekári, úradníci a študenti z Kysúc. Každoročne absolvujú 45 – 55 pracovných sústredení a 200 – 210 nácvikových hodín. Od svojho vzniku k dnešnému dňu v zbore aktívne pracovalo 210 spevákov a speváčok. V súčasnosti má zbor 30 členov.

Uvedené podujatie je venované širokej verejnosti a vstup je spoplatnený podľa aktuálneho cenníka Kysuckého múzea ( dospelí 3 €, deti nad 6 rokov, študenti, dôchodcovia 1,50 €, obyvatelia mesta Krásno nad Kysucou 1,50€ ). Vlastivedné múzeum bude v tento deň otvorené od 10.00 do 16.00 hod. Zároveň upozorňujeme návštevníkov, že prehliadky expozície o 13:00,  14:00, 15:00 hod. budú vzhľadom na prebiehajúci koncert zrušené.

Tešíme sa na stretnutie.

Mgr. Miroslava Jančulová