Skanzen patrí deťom 2Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo pre návštevníkov Múzea kysuckej dediny rozprávkové podujatie pod názvom Skanzen patrí deťom, ktoré sa uskutoční v nedeľu 6. júna 2021.

6.6.2021

Príďte sa spolu s vašimi deťmi zabaviť do skanzenu. Vyrobte si doma masku a navštívte nás. Každé dieťa do 15 rokov, ktoré príde v maske, bude mať totiž vstup do areálu úplne zadarmo.

Program bude naozaj bohatý. V spolupráci s Lesmi SR - Odštepný závod Čadca, sme pripravili množstvo hier na rôznych stanovištiach v lese, ale aj pri objektoch. Nebude chýbať ani veľká súťaž masiek o hodnotné ceny spojená s diskotékou. Súčasťou rozprávkového dňa budú aj naši pracovníci oblečení do masiek s tematikou chrobáčikov. Menšie deti si môžu vyskúšať vedomostný kvíz a zapojiť sa do súťaže o rozprávkovú knižku. Veríme, že sa spoločne zabavíme a zažijeme pekný deň, ktorý  patrí tým najmenším.

Počas celého dňa si môžete pozrieť aj dve výstavy a to Drotári a drotárstvo a pre deti atraktívnu výstavu Vlaky s vôňou dreva, na ktorej si môžu pozrieť makety vláčikov. Počas celého dňa môžete zažiť aj jazdu na Historickej lesnej úvraťovej železnici.

Partnermi podujatia a ceny do súťaže venovali HuRa reklama a Jánošíková koliba.

Program:

10.00 - do 12.45 -  prezentácie, hry  a súťaže pre deti pri objektoch MKD