DSCN5091Dňa 18. júla 2021 usporiada OZ Chováme doma, Kysucké múzeum v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Zväz chovateľov oviec a kôz, spolu s ďalšími partnermi, v poradí už piaty ročník podujatia zameraného na propagáciu našich národných plemien hospodárskych zvierat.

18.7.2021

Cieľom podujatia je propagovať slovenské plemená zvierat, ktorých je pomerne málo a ich chovu sa u nás venuje málo chovateľov. Návštevníci mohli každý rok vidieť priamo pri objektoch skanzenu naše národné plemená hospodárskych zvierat a psov. Tento rok však vzhľadom na opatrenia proti šíreniu Covid 19 výstava zvierat prebehne online.

Ako sprievodný program sme pre návštevníkov pripravili:

11.00-16.00 hod. Prezentácia tradičnej ľudovej stravy
11.00- 16.00 hod.   Prezentácia  a predaj doplnkových kŕmnych zmesí pre hospodárske zvieratá slovenskej spoločnosti  Polychem, s.r.o
13.00 hod.    Svätá omša  v Kaplnke Panny Márie Ružencovej
13.00 - 16.00 hod. Vystúpenie sokoliarov HORUS z Košíc

Srdečne Vás pozývame a prajeme  pekný deň  prežitý v Múzeu kysuckej dediny v Novej Bystrici – Vychylovke.

Kysucké múzeum

chovatelsky den 2021