DSCN9241Dobrovoľné hasičské zbory patria medzi najstaršie záujmové organizácie v SR a v súčasnosti majú zastúpenie takmer v každej obci. Určite ste aj vy alebo vaše deti raz snívali, že by ste chceli byť hasičmi. Preto Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s dobrovoľnými hasičskými zbormi z Bystrickej doliny, teda z okrsku č.3, pripravili na poslednú prázdninovú nedeľu 29.8.2021 zaujímavý a bohatý program pod názvom Hasičská nedeľa.

29.8.2021


Nosným prvkom podujatia bude výstava hasičskej techniky pozostávajúca z exponátov hasičských zborov z celej Bystrickej doliny. Popri výstave budú prezentované hasičské uniformy a ukážky zásahovej činnosti. Po celú nedeľu budú návštevníkov sprevádzať odborníci, ktorí ponúknu zaujímavý výklad a odpovedia na všetky zvedavé otázky. Keďže ide o záver prázdnin hasiči pripravili pre deti veľké prekvapenie v podobe penovej šou, preto upozorňujeme rodičov, aby si na výlet pribalili aj náhradné oblečenie. Samozrejme, pre rodičov s deťmi sú počas nedele k dispozícii aj jazdy na Historickej lesnej úvraťovej železnici, výstava Drotári a drotárstvo, výstava Vlaky s vôňou dreva doplnená o makety elektrických vláčikov a detský kútik.


Podotýkame, že sú vítaní všetci hasiči, návštevníci a sympatizanti hasičstva. Pre všetkých bude pripravený bohatý program, ktorého harmonogram nájdete nižšie:

11:00 -16:00 hod.

Výstava hasičskej techniky ( lúka od vstupnej brány po kaplnku)

11:00 -16:00 hod. Prezentačná výstava hasičských uniforiem  (pódium pri Krčme z Korne)
11:00 -16:00 hod.

Ukážky prvej pomoci s možnosťou osobne si vyskúšať- život zachraňujúce úkony (prístrešok pri Dome lesných robotníkov)

11:00 -16:00 hod.

Súťaže a hry pre deti (usadlosť u Hruškuliaka)

            12:00 hod. Ukážka hasičského  zásahu (pri základnom kameni MKD)
13:00- 13:30 hod. Penová šou (usadlosť u Hruškuliaka)
            14:00 hod.

Ukážka Hasičského  zásahu (pri základnom kameni MKD)

 

V súčasnosti sa, vzhľadom na vývoj pandémie, môžu meniť pravidlá pre pobyt viacerých osôb v interiéroch a exteriéroch, preto prosíme návštevníkov, aby sledovali jednak nariadenia príslušných autorít, ako aj našu webstránku. Spomínané podujatie a aktivity môžu byť obmedzené alebo zrušené podľa vývoja pandémie.

Tešíme sa na stretnutie s vami a veríme, že spoločne prežijeme krásnu nedeľu a záver prázdnin.


Mgr. Miroslava Jančulová
Kysucké múzeum

hasicka n page 0001 1