100 6624 2Každoročne začiatkom októbra sa slávi sviatok Panny Márie Ružencovej, ktorej je zasvätená aj kaplnka v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke. Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s obecným a farským úradom zo Zborova nad Bystricou pripravili na nedeľu 3.10.2021 prezentačné podujatie Zborovská nedeľa - „Obec Zborov nad Bystricou - vitajte u nás".

3.10.2021


Program bude naozaj bohatý a návštevníci sa od 11:30 do 15:30 od. môžu tešiť na ukážky z domácej kuchyne starej matere. Pripravovať sa budú tradičné halušky a polesníky (zemiakové placky). O 12:15hod. sa všetkým prítomným predstaví účastníčka súťaže Československo má talent Simona Mária Halvoniková. Tradične nebude chýbať ani svätá omša, ktorá začne o 13:00hod. pri kaplnke Panny Márie Ružencovej zo Zborova nad Bystricou a bude ju celebrovať duchovný otec Peter Škor. O 14:15 hod. sa môžu všetci presunúť k amfiteátru pri Krčme z Korne na galaprogram „Zborovská svadba", v ktorom sa predstavia folklóristi zo Zborova nad Bystricou: FS Zborovanka, Zborovskí heligonkári a DFS Nezábudka.Od 15.10 do 15:30 hod. si milovníci ľudových piesní môžu vychutnať na amfiteátri pri Krčme z Korne vystúpenie Zborovských heligonkárov, ktorí počas vystúpenia predstavia svoje nové CD, vydané v septembri 2021.


V súčasnosti sa, vzhľadom na vývoj pandémie, môžu meniť pravidlá pre pobyt viacerých osôb v interiéroch a exteriéroch, preto prosíme návštevníkov, aby sledovali jednak nariadenia príslušných autorít, ako aj našu webstránku. Spomínané podujatie a aktivity môžu byť obmedzené alebo zrušené podľa vývoja pandémie.

Na podujatie všetkých srdečne pozývame a prajeme krásny kultúrny zážitok.


Mgr. Miroslava Jančulová
Kysucké múzeum

zborovská nedela page 0001