fasiangovy sprievod mestom cadca 5538.620x465ct 1

Vianoce sa skončili, začína obdobie fašiangov, preto Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo pre priaznivcov ľudovej kultúry online program s názvom Fašiangy.

07.01.2022 - 01.03.2022


Počas takmer dvojmesačného programu, ktorý potrvá od 7. januára do 1. marca 2022 budeme uverejňovať prostredníctvom sociálnych sietí Múzea kysuckej dediny, zaujímavé príspevky. Na každý týždeň sme si pripravili otázku, súvisiacu s týmto sviatkom hojnosti a zábavy, ktorú zodpovieme. Dozviete sa, ako vznikli fašiangy, ako ich prežívali naši predkovia, čím sa v minulosti ľudia počas tohto obdobia zaoberali, ale pozrieme sa aj na to aká bola fašiangová strava a čím boli zaujímavé fašiangové masky. Aby celý program nebol iba o nás, boli by sme radi, keby sa do neho zapojili aj naši priaznivci.
Budeme radi ak nám pošlete svoje osvedčené a tradičné recepty, vinše či masky prostredníctvom našich sociálnych sietí alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. postupne ich zverejníme a samozrejme tie najlepšie odmeníme drobnosťou.
Dúfame, že Vám aspoň takto spríjemníme tento čas a veríme, že nás budete sledovať na sociálnych sieťach.

Mgr. Miroslava Jančulová

Kysucké múzeum

fašiangy 22