3

Drevo je najdostupnejším a najrozšírenejším materiálom, z ktorého sa vyrába mnoho predmetov. Zároveň sa s ním stretávame v rôznych oblastiach ľudovej kultúry.

18.9.2022

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v rámci každoročného Dňa múzeí v prírode pripravilo na nedeľu 18. septembra 2022 v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke podujatie Deň dreva.
Na návštevníkov čaká zaujímavý program, ktorý ukáže mnohoraké využitie dreva v každodennom živote našich predkov. Každý si bude môcť vyskúšať rôzne techniky spracovania dreva ako napr. lúpanie kôry z dreva či pílenie ručnou pílou. V rámci Dňa dreva tento rok v skanzene prebehne Sympózium rezbárov, počas ktorého remeselníci ukážu svoje zručnosti a schopnosti.
Deti si môžu zasúťažiť v hode klátikom, či vyplniť zaujímavý kvíz o ľudovej architektúre. Počas dňa nebude chýbať ani kultúrny program, v ktorom sa predstaví Ľudová hudba Tomčalovci zo Starej Bystrice.

Program:

10.00 – 15.00 hod.   Prezentácia a práce s drevom:
   Lúpanie kôry z dreva a pílenie dreva ručnou pílou
   Hod klátikom na terč
   Sympózium rezbárov