2

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v nedeľu 21. mája 2023 pozýva všetkých priaznivcov folklóru a tradícií do Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke na podujatie Pozdrav od susedov.

21.05.2023


Pozdrav od susedov je podujatie prezentujúce návraty ku klenotom ľudu v lone prírody. Prostredníctvom jedinečného neopakovateľného ľudového umenia zo susedného regiónu budú návštevníkom predstavené tradičné ľudové zvyky, piesne, tance v podaní FS Fľajšovan, FS Veľká Magurka a FS Fľajšovanček. Folkloristi z Oravskej Lesnej sú členmi folklórneho bratstva hornej Oravy, Kysúc, ale aj iných kútov Slovenska. Návštevníci sa tak môžu tešiť nielen na oravské tance, goralské odzemky a trávnice, ale aj karičky.
Kultúrny program si návštevníci môžu spestriť aj jazdou na Historickej lesnej úvraťovej železnici, ktorá je zachovanou časťou bývalej Kysucko- oravskej lesnej železnice.
K nahliadnutiu budú tiež výstavy Hlávka do krásy odetá, Výstava beskydských výtvarníkov z Kysúc alebo Vlaky s vôňou dreva.


Program:
13.30 – 15.30 hod. Folklórne vystúpenie na pódiu pri Krčme z Korne

Veríme, že vás toto podujatie zaujme a navštívite Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke.


Mgr. Miroslava Jančulová
Kysucké múzeum

plagat pozdrav od susedov