Kysucké múzeum v Čadci

Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.

 

Čítať ďalej...

kysucke muzeum uvod

Kysucké múzeum v Čadci bude v nedeľu 17. novembra 2019 pre verejnosť zatvorené.

kolmy breh01Kysucké múzeum v Čadci ponúka od 9. septembra do 15. novembra 2019 pre návštevníkov interaktívnu výstavu o živote a ochrane živočíšnych druhov, ktorú nemusia vnímať len očami, ale precvičia si aj ostatné zmysly ako hmat a sluch. 

drotarstvo00Výstava predstaví život a prácu drotárov, vrátane ich sortimentu výrobkov. Sleduje premeny drotárstva od jeho počiatkov až do súčasnosti.  Pozrieť si ju môžete do 26. januára 2020 v Kysuckom múzeu v Čadci. 

vianocne dekoracie 12Kysucké múzeum v Čadci pripravuje od 25.11.2019 predajnú výstavu vianočných ozdôb a dekorácií. Ak máte záujem prezentovať svoje výrobky na vianočnej výstave, ktorá je spojená s predajom, môžete ich priniesť do múzea do pondelka 18. novembra 2019.